Seriál o agilním vývoji a návrhových vzorech

Rozhodl jsem se, že napíši seriálu o agilním vývoji, jeho principech a praktikách a o návrhových vzorech. A to z důvodů, že kdykoliv jsem hledal, tak jsem nenašel žádný komplexní materiál v češtině o zmíněné tématice a přesto, že se jedná o důležité aspekty programování, tak na školách jsou poměrně dost přehlíženy.

Poměrně hodně budu vycházet z knihy Agile Principles, Patterns, and Practices in C# od Roberta C. Martina. Jedná se o kvalitní knihu v angličtině a všem, kteří to myslí s vývojem softwaru a zároveň nechtějí čekat na můj seriál, bych ji doporučil. Jako nevýhodu bych uvedl, že jde pouze o přepracovanou edici pro jazyk C#, který je použit ve starých verzích a autor nepoužívá například ani genericitu, který tu s námi je od verze .Net frameworku 2.0. Naštěstí to u knihy o návrhových vzorech a agilních praktikách není zase až takový problém. Zároveň rád uvítám jakékoliv tipy na další povedené knihy k tématu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>